+90 553 501 65 27 - info@aktifseo.net

SEO Danışmanı


Hakkımızda SEO Nedir ? SEO Danışmanı Google SEO

SEO DANIŞMANLIĞI

Firmaların, kurum ve kuruluşların kendi web sayfalarını google, yandex, yahoo ve bing gibi dünyaca ünlü arama motorlarında yükseltmeye yönelik edinilen hizmete Seo Danışmanı denilmektedir. SEO danışmanları web siteleri üzerine çalışmalar yaparak arama sonuçlarında otoriter olmasını sağlar. Bu sayede web siteleri yeni birer gelir kapısı olarak görünür. Çünkü web sitelerine gelen ziyaretlerin çok büyük bir kısmı arama motorları üzerinden gerçekleşmektedir. Arama sonuçlarında aktif sonuç gösterebilen web sayfaları yüksek geri dönüşümler sağlar. Web sayfalarına yönelik yapılan SEO çalışmaları ile birlikte arama sonuçlarında başarılı konumlar elde edilebilir. SEO danışmanlığı hizmeti Google dostu çalışma tekniklerinden bir araya gelmelidir.

Uzmanından SEO Danışmanlığı – SEO Danışmanı

SEO danışmanlığı, web siteleri için olmazsa olmaz diyebileceğimiz kadar önem kazanmıştır. İnternet yolu ile hizmet sunan firmaların bir çoğu kendi bünyesinde SEO uzmanı çalıştırmaya başlamıştır. Her geçen gün katlanarak büyüyen ve sektör haline gelen SEO bir çok firmanın ortak kesişim kümesi haline gelmiştir. SEO danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyan kurum ve kuruluşların sayısı hızla artmasıyla birlikte yeni rekabet ortamları meydana gelmektedir. Çok büyük kitlelere hizmet yada ürün pazarlamanın en etkili yolu olan SEO danışmanlık hizmetleri en çok tercih edilen reklam alternatiflerinden biridir. SEO’nun getirisi fazlasıyla cazip bir orandır. Bu yüzden SEO danışmanlığına yönelik hizmetlerin artmasına olanak tanımıştır. SEO danışmanlık hizmetlerine hakim olmadı halde ben SEO uzmanıyım diye ortalarda gezen bir çok kişi web sitelerine eksi değerden başka hiç bir şey katmıyor. İnsanları kandırıp paralarını alıp sonrada telefonları kapatıp gidiyorlar. O telefon numaralarından elimizde bol miktarda mevcut :) 

SEO Danışmanı (SEO Uzmanı Kimdir)

SEO danışmanı yada SEO uzmanı son zamanlarda SEO ustası da diyoruz :) Google akımlarını sürekli takip eden güncellemelerden sürekli haberdar, doğru ile yanlış arasındaki farkı görebilen, Uzun süreli gözlem ve deneyimler gerçekleştirebilen araştırmacı, iyi derecede algoritma ve kodlama bilgisine sahip Uzman kişi olarak adlandırabiliriz. Ve bir sürü nitelik daha eklenebilir. Peki bu kriterlerde SEO uzmanını (SEO danışmanını) bulmak kolay mı elbette hayır diyeceksiniz. Gerçekten iyi bir SEO danışmanı ile çalışmak istiyorsanız araştırmanız uzun zamanlar alacaktır, Çünkü iyi bir SEO uzmanı forumlarda bloglarda yazılar yazıp, yorumlar yapıp spam linkler alan kişiler değildir. SEO (Arama motoru Optimizasyonu) uzmanı uzun süreler gerektiren bir oluşumun bir parçasıdır. SEO deneyim, tecrübe ve gözlem gerektirir.