+90 553 501 65 27 - info@aktifseo.net

Google SEO


Hakkımızda SEO Nedir ? SEO Danışmanı Google SEO

GOOGLE SEO

Google SEO, günümüzün en popüler Arama motoru olan Google’a yönelik web sayfalarının optimize edilmesi anlamına taşır. Web sayfaları google arama sonuçlarında varlık gösterebilmesi için yapılan iyileştirme ve düzenleme çalışmalarından oluşur. Her arama motorunun kendine has yapılandırmaları ve değerlendirme kriterleri vardır. Google arama motoruna yönelik yapılacak olan çalışmalar google arama motoru ile dost yapıda olmalıdır. Google SEO tekniklerine uygun yapılacak çalışmalar ile web sayfalarınız daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapar.

GOOGLE UYUMLU SEO ÇALIŞMALARI

Google uyumlu SEO çalışmalarının temel başarı noktası özgün ve faydalı içerikler üretmekten geçer. Özgün içerikler oluşturarak Google SEO da daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Google için site içi çalışmalara ne kadar özen gösterdiğiniz önemlidir. Oluşturduğunuz web sayfasına özenle yeni içerikler eklemeniz Google SEO da sizlere fayda sağlayacaktır. Google gözünde değerli bir web sitesi oluşturmak için aşağıdaki maddelere dikkat ediniz.

  • Özgün ve faydalı içerikler.
  • Kalıcı ve sürekli geliştirilen sabit sayfalar.
  • Otoriter nitelikteki sayfaların doğru biçimde kullanılması.
  • Tekrarlanmayan içeriklerin üretilmesi.
  • Aynı başlığın 1 den fazla kullanılmaması.
  • Site içi kolay dolaşımın sağlanması, ziyaretçiye yön gösterilmesi.
  • Gereğinden fazla içerik ve görselden kaçılması.
  • Sayfalara eklenen resimlerin, içerik ile alakası olması.

Yukarıdaki maddeler gibi üretebileceğiniz bir çok ayrıntıya web sitenizde yer vermelisiniz. Yukarıdaki ayrıntılar sadece bir web sitesinde olmazsa olmazları arasındadır. Site içi SEO açısından uygulamanızda fayda olacaktır.

GOOGLE SEO DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Web sayfalarının google arama motoruna yönelik etik ve düzen çerçevesi içerisinde yapılan çalışmalardan meydana gelmesine dikkat ediniz. Çünkü arama motoru Google, web sitenize göstermiş olduğunuz ilgiye göre değerlendirme yapar. Siz ne kadar fazla düzenli ve tertipli olarak içerikler oluşturursanız, başarı oranınızda o kadar çok artacaktır.